Zajęcia - wrzesień

We wrześniu w świetlicy szkolnej, w klasie 3a, odbyły się zajęcia rozwijające kreatywność u uczniów pod opieką pani Urszuli Dobosz. Uczniowie rozwijali wyobraźnię przestrzenną, budowali z klocków różne konstrukcje według własnego pomysłu oraz składali zestawy LEGO education według załączonej instrukcji. Zestawy LEGO pozwalały młodym odkrywcom poznawać prawa fizyki i przy tym świetnie się bawić. Wszystkie wykorzystane pomoce dydaktyczne zostały zakupione dzięki Programowi Laboratoria Przyszłości, w którym nasza szkoła bierze udział. Program Laboratoria Przyszłości jest inicjatywą edukacyjną, za którą odpowiedzialne jest Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt ma na celu unowocześnić szkoły tak, aby zajęcia prowadzone w nich były angażujące i ciekawe dla uczniów. Lekcje także mają pomagać w odkrywaniu talentów.