Szkoła Podstawowa nr 83 im. Jana Kasprowicza we Wrocławiu

Logo szkoły

51-160 Wrocław

Al. Boya-Żeleńskiego 32

tel. (71) 7986869

Deklaracja dostępności

Szkoła Podstawowa nr 83 im. Jana Kasprowicza we Wrocławiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://sp83wroclaw.szkolnastrona.pl/.

Data publikacji strony internetowej: 2021-09-20.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-09-20.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Deklaracja Dostępności

Deklaracja dostępności - http://sp83wroclaw.szkolnastrona.pl/deklaracja-dostepnosci

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE DOSTĘPNOŚCI

Szkoła Podstawowa nr 83 im. Jana Kasprowicza we Wrocławiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r.
o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz. U. poz. 848) oraz ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U.2019r. poz.1062 ze zm.)

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: http://sp83wroclaw.szkolnastrona.pl

Data publikacji strony internetowej: 15.03.2012 r.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 04.10.2019 r.

STATUS POD WZGLĘDEM ZGODNOŚCI

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r.
o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych
z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

TREŚCI NIEDOSTĘPNE

Treści wymienione poniżej są niedostępne z następujących powodów:

- treść strony nie jest konwertowana na mowę,

- utrudnione nawigowanie po stronie bez użycia myszy (samą klawiaturą),

- dla materiałów załączonych na stronie do pobrania brak opisu alternatywnego

 

Strona internetowa Szkoły jest w bardzo dużym stopniu zgodna z wytycznymi dla dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, ponadto Szkoła dokłada wszelkich starań mających na celu polepszeniu jej dostępności oraz wyeliminowaniu wszelkich błędów
i ostrzeżeń, które mogą się pojawić. Strona wyświetla się i skaluje prawidłowo na przeglądarkach na komputerach/laptopach oraz urządzeniach mobilnych.

Na każdej stronie i podstronie w prawym górnym rogu zawsze widoczny jest przycisk (ikona) pozwalający na:

- zwiększenie wyświetlanego tekstu,

- zmniejszenie wyświetlanego tekstu,

- przełączenie strony na wersję kontrastową

- przełączenie strony na wersję bazową.

PRZYGOTOWANIE OŚWIADCZENIA W SPRAWIE DOSTĘPNOŚCI

Deklarację sporządzono dnia: 12.03.2021 r.

Deklaracja dostępności podlega przeglądom i w razie takiej potrzeby jest aktualizowana.

Deklarację sporządzono na podstawie przeprowadzonej analizy stanu faktycznego stosowania mechanizmów dostępności bez udziału podmiotów zewnętrznych.

INFORMACJE ZWROTNE I DANE KONTAKTOWE

W celu zgłaszania problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:

  • osobiście:

Szkoła Podstawowa nr 83 im. Jana Kasprowicz we Wrocławiu

Al. Boya- Żeleńskiego 32

51-160 Wrocław

- w godzinach pracy Szkoły

 

  • telefonicznie:

71/ 798 68 69

 

  • przez e-mail:

sekretariat@sp83wro.pl

 

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

PROCEDURA WNIOSKOWO – SKARGOWA

Każdy ma prawo:

- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,

- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,

- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,

- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,

- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie 

   alternatywnej informacji niedostępnej.

 

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej lub elementu aplikacji mobilnej.

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich – strona internetowa: https://www.rpo.gov.pl/pl/content/wroclaw

 

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

 

Szkoła Podstawowa nr 83 im. Jana Kasprowicza we Wrocławiu mieści się w dwóch budynkach:

  • Boya- Żeleńskiego 32 Wrocław
  • Przybyszewskiego 59 Wrocław

 

Ad. 1)

Do budynku przy al. Boya-Żeleńskiego 32 prowadzą dwa wejścia. Pierwsze główne od al. Boya Żeleńskiego, drugie – boczne – od strony parkingu. Aby wejść do szkoły głównym wejściem trzeba pokonać schody, przy których nie ma podjazdu. Natomiast bocznym wejściem dostajemy się do szkoły z poziomu chodnika.

W budynku znajduje się winda oraz toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto w budynku są lampy na fotokomórkę.

Po prawej stronie od głównego wejścia znajduje się parking z wyznaczonym miejscem dla osób niepełnosprawnych.

Do budynku i części pomieszczeń z wyłączeniem pomieszczeń pionu żywienia można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W Szkole nie ma pętli indukcyjnych.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a dla osób niewidomych, lecz znajdują się oznaczenia kontrastowe dla osób słabowidzących.

Informuje się, że zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2017 r. poz. 1824) osoby doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, mają prawo do korzystania z usług pozwalających na komunikowanie się – osoba uprawniona, która zamierza skorzystać ze świadczenia, zobowiązana jest zgłosić ten fakt
w terminie co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych,
w sposób:

- e-mailem: sekretariat@sp83wro.pl,

- telefonicznie za pośrednictwem osoby słyszącej: tel. 71/798 68 69.

Ad. 2)

Do budynku przy ul. Przybyszewskiego 59 prowadzi jedno wejście,  dostępne od ul. Przybyszewskiego 59 - od strony parkingu, którym dostajemy się do szkoły z poziomu chodnika.

W budynku znajduje się winda oraz toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto w budynku są lampy na fotokomórkę.

Przy głównym wejściu znajduje się parking z wyznaczonym miejscem dla osób niepełnosprawnych.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W Szkole nie ma pętli indukcyjnych.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a dla osób niewidomych, lecz znajdują się oznaczenia kontrastowe dla osób słabowidzących.

Informuje się, że zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2017 r. poz. 1824) osoby doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, mają prawo do korzystania z usług pozwalających na komunikowanie się – osoba uprawniona, która zamierza skorzystać ze świadczenia, zobowiązana jest zgłosić ten fakt
w terminie co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych,
w sposób:

- e-mailem: sekretariat@sp83wro.pl,

- telefonicznie za pośrednictwem osoby słyszącej: tel. 71/798 68 69.

METRYKA

Odpowiedzialny za treść: Katarzyna Kiwniuk

Data wytworzenia: 12.03.2021 r.

Opublikował na stronie szkoły: Kamil Kobylnik

Data opublikowania: 15.03.2021 r.

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Deklarację sporządzono dnia: 12.03.2021.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Ewa Nadzieja, e-mail: sekretariat@sp83wro.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 717986869. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury odwoławczej

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna