Informacje odnośnie działania gabinetu

W ramach programu finansowanego przez Miasto Wrocław powstał nowoczesny gabinet stomatologiczny przyjazny dzieciom skierowany do uczniów wrocławskich szkół podstawowych w wieku 6-15 lat.

Naszym celem jest zbudowanie prawidłowej relacji z najmłodszymi pacjentami, ograniczenie występowania próchnicy zębów, kształtowanie nawyku dbania o zęby i systematycznych kontroli stomatologicznych.

Gabinet mieści się na I piętrze, sala nr 203 i jest przystosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Godziny otwarcia :

środa   8.30 - 12.00

czwartek 8.30 - 12.00

Opieką nad dziećmi obejmie pedodonta z wieloletnim doświadczeniem pracy

lek. dent. Roma Bujnowska

higienistka  Joanna Kopij

Program "Zapobieganie próchnicy zębów u uczniów wrocławskich szkół podstawowych" umożliwia darmowe*:

v  badanie stomatologiczne z określeniem stanu jamy ustnej oraz potrzeb edukacyjnych, profilaktycznych i leczniczych

v  lakowanie zębów trzonowych (szóstek, siódemek) i przedtrzonowych (czwórek i piątek)

v  kontrolowanie zalakowanych już zębów

v  leczenie próchnicy punktowej w zębach stałych

v  lakierowanie zębów

v  materiały edukacyjne na temat higieny jamy ustnej oraz prawidłowego odżywania w kontekście zdrowia jamy ustnej

v  prowadzenie indywidualnych zajęć edukacyjnych z dzieckiem i rodzicami z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej

v stabilizacja próchnicy zębów mlecznych.

W celu zapoznania się ze szczegółowym wynikiem badań prosimy o kontakt osobisty, telefoniczny lub email.

Roma Bujnowska, tel. 730 208 733

e-mail: romadent.wroc@gmail.com

W ramach NFZ realizator programu udziela świadczeń stomatologicznych w placówce przy ul. Syrokomli 1, Wrocław.

Okres realizacji programu: 5.02.2024r. – 31.12.2024r.

* Wymagana pisemna zgoda od rodzica. Zgody dostępne w gabinecie.