Specyfika klasy

Oddział przygotowawczy – co to takiego?

Oddział przygotowawczy to oddział szkolny, tworzony dla dzieci, które wcześniej uczęszczały do szkoły za granicą Polski, a obecnie podlegają obowiązkowi szkolnemu w naszym kraju.

Jest to forma wsparcia dla dzieci, które nie znają języka polskiego albo znają go na poziomie niewystarczającym do korzystania z nauki. Szczególnie potrzebna dzieciom, które wykazują zaburzenia w komunikacji oraz trudności adaptacyjne związane z różnicami kulturowymi lub ze zmianą środowiska edukacyjnego. Dlaczego? Ponieważ niezbędne jest dostosowanie procesu i organizacji nauki do potrzeb i możliwości edukacyjnych takich uczniów.

Do oddziału przygotowawczego mogą uczęszczać dzieci będące obywatelami polskimi oraz te, które nie mają obywatelstwa polskiego.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:

W załącznikach znajduje się opis innowacji oraz podanie o przyjęcie do Oddziału Przygotowawczego.