Szkolna premiera przedstawienia, pt. „Bracia Lwie Serce” - relacja

W piątek, 10 marca 2023, odbyła się w naszej Szkole premiera przedstawienia, pt. „Bracia Lwie Serce”, przygotowana przez Szkolne Koło Teatralne „Niewinni Czarodzieje”.

Młodzi aktorzy znakomicie zaprezentowali się licznej publiczności zgromadzonej w sali gimnastycznej, a ich występ spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem widowni. Nic dziwnego. Zespół teatralny wykazał się bowiem dużym scenicznym wyczuciem, doskonałą pamięcią i wielkim zaangażowaniem.

W swojej autorskiej adaptacji powieści Astrid Lindgren „Niewinni Czarodzieje” wykorzystali elementy teatru cieni, co uczyniło przedstawienie tym atrakcyjniejszym.

W obsadzie spektaklu znaleźli się: Gabriela Jaworska (Karol Lwie Serce), Emilia Kokurewicz (Jonatan Lwie Serce), Antoni Różański-Putek (Tengil), Yuliya Vadavozava (Katla), Kalina Buczyńska (Jossi), Iga Howańska (Mama/Sofia), Maja Stykowska (pani Astrid/Piuke), Stanisław Knuter (Weder), Łukasz Mucha (Kader), Daniel Kajfosz (Mateusz), Julia Piórkowska (pani Lindgren), Wiktor Laszczyk (doktor/Orwar) oraz Emilia Krawczyk (Greta Andersson).

Przedstawienie wyreżyserował pan Bartłomiej Krolek, który napisał również scenariusz i zadbał o oprawę muzyczną.

Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie w pełni samodzielnie przygotowali poszczególne elementy inscenizacji. Fantastyczna scenografia i pierwszorzędne kostiumy były autorskim dziełem Igi Howańskiej oraz Kaliny Buczyńskiej. Kalina zaprojektowała również niezwykły plakat do przedstawienia.

Szkolne Koło Teatralne dziękuje za życzliwość oraz wsparcie pani Dyrektor, Wicedyrektorom, Radzie Rodziców oraz wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji całego przedsięwzięcia: nauczycielom, rodzicom i uczniom.

Za wspaniałe zdjęcia z występu, prób i zza kulis specjalne podziękowania należą się paniom: Izabeli Karbownik, Marlenie Krzyżosiak oraz Jadwidze Majsnerowskiej.

Dziękujemy!

Szkolne Koło Teatralne