Dysleksja - diagnoza

Szanowni Państwo,
w związku z realizacją projektu grantowego Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą we Wrocławiu istnieje możliwość diagnozy ryzyka dysleksji metodą Warnkego. Metoda ta pozwala na ocenę zaburzeń przetwarzania słuchowego, które są jedną z najważniejszych przyczyn dysleksji. Działanie adresowane jest dla uczniów klas 3. Jeżeli macie Państwo wątpliwości wobec rozwoju funkcji poznawczych Waszych dzieci, nauczyciel sygnalizował zakłócenia w opanowaniu podstawy programowej, to zapraszam do kontaktu, za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus, z pedagogiem szkolny Panią Pauliną Piskorek lub psychologiem szkolnym Panią Moniką Kotula. Rekrutacja do diagnozy odbywa się w sposób ciągły, w miesiącu maju 2023.
Poniżej przedstawiamy Państwu przykładowe objawy dysleksji, które są typowe dla młodszego wieku szkolnego (klasy 1-3).